NSK 7216ATYNSULP4 Bearing
NSK 7216ATYNSULP4 Bearing Size Details:
- Model:
- 7216ATYNSULP4
- d:
- 80 mm
- D:
- 140 mm
- B:
- 26 mm
- Cr:
- 85.5 N
- C0r:
- 71.5 N
- Grease RPM:
- 6900 1/min
- Oil RPM:
- 9100 1/min
- m:
- 1.45 kg
- New Model:
- 7216A