NSK 7211ATYNSULP4 Bearing
NSK 7211ATYNSULP4 Bearing Size Details:
- Model:
- 7211ATYNSULP4
- d:
- 55 mm
- D:
- 100 mm
- B:
- 21 mm
- Cr:
- 49 N
- C0r:
- 37 N
- Grease RPM:
- 9700 1/min
- Oil RPM:
- 13000 1/min
- m:
- 0.609 kg
- New Model:
- 7211A