NSK 7208ATYNSULP4 Bearing
NSK 7208ATYNSULP4 Bearing Size Details:
- Model:
- 7208ATYNSULP4
- d:
- 40 mm
- D:
- 80 mm
- B:
- 18 mm
- Cr:
- 33.5 N
- C0r:
- 23.3 N
- Grease RPM:
- 12500 1/min
- Oil RPM:
- 16700 1/min
- m:
- 0.37 kg
- New Model:
- 7208A