NSK 7040ATYNSULP4 Bearing
NSK 7040ATYNSULP4 Bearing Size Details:
- Model:
- 7040ATYNSULP4
- d:
- 200 mm
- D:
- 310 mm
- B:
- 51 mm
- Cr:
- 240 N
- C0r:
- 310 N
- Grease RPM:
- 3000 1/min
- Oil RPM:
- 4000 1/min
- m:
- 13.7 kg
- New Model:
- 7040A