NSK 7038ATYNSULP4 Bearing
NSK 7038ATYNSULP4 Bearing Size Details:
- Model:
- 7038ATYNSULP4
- d:
- 190 mm
- D:
- 290 mm
- B:
- 46 mm
- Cr:
- 224 N
- C0r:
- 280 N
- Grease RPM:
- 3200 1/min
- Oil RPM:
- 4200 1/min
- m:
- 11.3 kg
- New Model:
- 7038A