NSK 7028ATYNSULP4 Bearing
NSK 7028ATYNSULP4 Bearing Size Details:
- Model:
- 7028ATYNSULP4
- d:
- 140 mm
- D:
- 210 mm
- B:
- 33 mm
- Cr:
- 120 N
- C0r:
- 133 N
- Grease RPM:
- 4300 1/min
- Oil RPM:
- 5800 1/min
- m:
- 3.44 kg
- New Model:
- 7028A