NSK 7016ATYNSULP4 Bearing
NSK 7016ATYNSULP4 Bearing Size Details:
- Model:
- 7016ATYNSULP4
- d:
- 80 mm
- D:
- 125 mm
- B:
- 22 mm
- Cr:
- 53.5 N
- C0r:
- 50.5 N
- Grease RPM:
- 7400 1/min
- Oil RPM:
- 9800 1/min
- m:
- 0.864 kg
- New Model:
- 7016A