NSK 7014ATYNSULP4 Bearing
NSK 7014ATYNSULP4 Bearing Size Details:
- Model:
- 7014ATYNSULP4
- d:
- 70 mm
- D:
- 110 mm
- B:
- 20 mm
- Cr:
- 42.5 N
- C0r:
- 39.5 N
- Grease RPM:
- 8400 1/min
- Oil RPM:
- 11200 1/min
- m:
- 0.613 kg
- New Model:
- 7014A