NSK 7011ATYNSULP4 Bearing
NSK 7011ATYNSULP4 Bearing Size Details:
- Model:
- 7011ATYNSULP4
- d:
- 55 mm
- D:
- 90 mm
- B:
- 18 mm
- Cr:
- 31 N
- C0r:
- 26.3 N
- Grease RPM:
- 10400 1/min
- Oil RPM:
- 13800 1/min
- m:
- 0.385 kg
- New Model:
- 7011A