NSK 7008ATYNSULP4 Bearing
NSK 7008ATYNSULP4 Bearing Size Details:
- Model:
- 7008ATYNSULP4
- d:
- 40 mm
- D:
- 68 mm
- B:
- 15 mm
- Cr:
- 18.8 N
- C0r:
- 14.6 N
- Grease RPM:
- 13900 1/min
- Oil RPM:
- 18600 1/min
- m:
- 0.191 kg
- New Model:
- 7008A